گروه کامپیوتر و فناوری اطلاعات

مهندسی کامپیوتر

 

معرفی:

رشته مهندسی کامپیوتر که به طراحی و ساخت اجزای مختلف کامپیوتر می پردازد، اهمیت بسیار زیادی در دنیای امروز برخوردار است. هدف از طی این دوره تربیت کارشناسانی است که در زمینه تحلیل، طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاهها و مجموعه های سخت افزاری جدید، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود، نگه داری، عیب یابی و تعمیر و اصلاح و توسعه فعالیت کنند. طراحی، شبیه سازی، فرآوری، پردازش، سنجش، آموزش، ویرایش و ... همه مفاهیمی هستند که با بالاترین دقت و در کوتاهترین مدت زمان ممکن در برنامه های نرم افزاری کامپیوتر انجام می شوند. لذا هدف از این رشته تربیت نیروی متخصص برای انجام امور فوق است.

 فناوری اطلاعات (به انگلیسی: Information Technology یا IT)، همان‌طور که به‌وسیله انجمن فناوری اطلاعات آمریکا (ITAA) تعریف شده‌است: «به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده‌سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه، خصوصاً برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزار رایانه می‌پردازد». به‌طور کوتاه، فناوری اطلاعات با مسائلی مانند استفاده از رایانه‌های الکترونیکی و نرم‌افزار سروکار دارد تا تبدیل، ذخیره، حفاظت، پردازش، انتقال و بازیابی اطلاعات به شکلی امن انجام شود. در تعریف دیگری (که به نظر می‌رسد کاملتر و دقیقتر باشد) فناوری اطلاعات به کلیه فناوری‌هایی اشاره می‌کند که در شش حوزه جمع‌آوری، ذخیره‌سازی، پردازش، حفاظت، انتقال و نمایش اطلاعات کاربرد داشته و اثرگذار هستند.

رشته‌ها

کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی کامپیوتر - نرم‌افزار

در این دوره فراگیرانی تربیت می‌شوند که با کسب مجموعه‌ای از علوم نظری و مهارتهای عملی بتوانند مشکلات موجود در خصوص بکارگیری و بهره‌برداری مناسب از فناوری رایانه را در حوزه‌های مختلف کاری، با تصدی مشاغل و مسئولیت‌های مرتبط مرتفع سازند.

توانایی‌های فارغ‌التحصیلان:

۱- تجزیه و تحلیل مشکلات فنی و حرفه‌ای در حوزه نرم‌افزار کامپیوتر

۲- نصب و راه‌اندازی شبکه‌های محلی و بهره‌گیری از امکانات شبکه

۳- بهره‌گیری از امکانات اینترنت و طراحی صفحات وب

...

سیلابس درسی برنامه پیشنهادی ترمی
Syllabus Working Schedule 512

تماس با ما

سنندج، بلوار جام جم، بالاتر از اداره کار، نرسیده به سه‌راهی تپه کرباسی، کدپستی: ۶۵۳۶۱-۶۶۱۷۹

  • dummy ۳۳۶۲۳۷۶۱

  • dummy ۳۳۶۲۳۷۶۱

  • dummy info@kduni.info

کلیه حقوق سایت، محفوظ و متعلق به موسسه آموزش عالی توسعه دانش می‌باشد. ۱۳۹۷

Search